Co sądzicie o mieszkaniu w bloku

Subkultury, nałogi, wiara i religia
Awatar użytkownika
cyga
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Co sądzicie o mieszkaniu w bloku

Post autor: cyga » 05 gru 2017, 11:02

To jest chyba największy plus domu - garaż i ogród. Jest gdzie pomachać śrubokrętem albo łopatą.

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
- Albert Einstein

Awatar użytkownika
hogan
Postawił piwo: 1 raz

Post autor: hogan » 01 sty 2018, 19:59

Jak kupowałam mieszkanie w bloku, to rozważałam kupno domu ale w rezultacie, znalazłam więcej plusów w mieszkaniu w bloku, niż we własnym domu. Sąsiedzi mi nie przeszkadzają, bez względu na to jacy by nie byli. Mam balkon, to i wyjście na powietrze. Mam swoją działkę, to nie potrzebuję ogrodu przed domem, no i jak mi się nie chce, to nic na działce nie robię. Pod blokiem musiałabym stale o ogród dbać a ja za leniwa już na to jestem. Następny plus, to ogrzewanie zwłaszcza jak chodzi o zimę i częste wyjazdy. Wracasz i nie martwisz się, kiedy w mieszkaniu będzie ciepło, bo już masz ciepło na same wejście.
Następny plus to parter. Czyli porównywalnie do domu, nie trzeba latać po piętrach, po schodach. I następny plus to kurierzy. Korzystam bardzo dużo z firm kurierskich a do bloku na parterze, muszą wszystko wnieść do mieszkania a jak chodzi o dom, to tylko do bramy. Niektórzy uważają inaczej, nawet sami kurierzy ale wystarczy ich postraszyć i już towar jest w domu.
I następny plus- mniej sprzątania. A kwestia urządzenia, to można dziś tak urządzić, że będzie jeszcze lepiej niż we własnym domu.

Awatar użytkownika
Delain

Post autor: Delain » 04 sty 2018, 21:17

Powiem krótko: mieszka mi się dobrze w bloku, nie chciałabym inaczej. Mam super sąsiadów, znamy się od dziecka praktycznie. Okolica jest spokojna i czuć tu swojskość. Od zawsze mieszkam w bloku i mi tak pasuje.

Moje mieszkanko ma sobie ok. 44 metry kwadratowe, 2 pokoje, łazienka z ubikacją, przed domem ogródek.
Ogrzewanie centralne. Jakbym miała iść na swoje, to też by mi zależało na centralnym i dwóch pokojach. Na sam początek takie mieszkanie wystarcza, ale jak dojdzie 3 osoba to już jest trochę tłoczno. :panik:

Awatar użytkownika
hogan
Postawił piwo: 1 raz

Post autor: hogan » 07 sty 2018, 13:18

Mi samej 3 pokoje to za mało :lol: W dwóch za żadne skarby bym się nie zmieściła.

Awatar użytkownika
Ruta
Otrzymał  piwo: 2 razy

Post autor: Ruta » 07 sty 2018, 17:30

Ja mieszkam w starej kamienicy. Wiele rzeczy szwankuje, ale... mam 80metrów, mieszkamy w dwójkę, mieszkanie nawet blisko dworca, przystanku tramwajowego/autobusowego. Minuta drogi do pracy i teściów. No i mamy jak na mieszkanie w śródmieściu bardzo fajny czynsz.
Mieszkanie w bloku/kamienicy ma więc plusy.
Domek jednorodzinny mamy na wsi, była opcja żeby tam zamieszkać na stałe, ale nie ma tam pracy za bardzo. Ale spędzamy tam czasami trochę wolnego czasu, i bywa sporo pracy.

ODPOWIEDZ