Przyjęcia do przedszkoli 2018

Dział poświęcony edukacji
becia1105
Posty: 22
Rejestracja: 08 maja 2017, 10:55
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Przyjęcia do przedszkoli 2018

Post autor: becia1105 » 27 sty 2018, 3:19


O jakich terminach warto pamietać podczas rekrutacji do przedszkoli?

Harmonogram rekrutacji do przedszkoli na rok 2018/2019 jest ustalany na poziomie regionalnym. W całej Polsce nie są to bowiem te same terminy, dlatego warto śledzić informacje pojawiające się w urzędach (lub ich stronach www) pełniących nadzór nad placówkami przedszkolnymi w danej miejscowości. Również i sposób prowadzenia rekrutacji może być różny w zależności od np. województwa. Najczęściej pierwszy etap rekrutacji do przedszkoli przypada na przełomie marca 2018 i kwietnia 2018. Wyniki pierwszego etapu zwykle przypadają na maj. Wówczas publikowane są listy wolnych miejsc w placówkach w danym regionie, a w czerwcu rusza na nie rekrutacja uzupełniająca. W lipcu podaje się wyniki drugiej rekrutacji, a pod koniec wakacji zwykle pojawiają się jeszcze kolejne listy z wolnymi miejscami w przedszkolach, do których można się jeszcze ubiegać o przyjęcie.

Rekrutacja do przedszkoli – jakie formalności?

Najmniej formalności musi dopełnić rodzic, którego dziecko chodzi obecnie do przedszkola i chce, by maluch pozostał w tej samej placówce na kolejny rok. Taki rodzic musi jedynie złożyć deklarację o kontynuacji edukacji w danym przedszkolu.

W przypadku dziecka, które ma dopiero w roku 2018/2019 rozpocząć swoją przedszkolną przygodę, formalności jest nieco więcej. Do przedszkoli w całej Polsce przyjmuje się według poniższych kryteriów ustawowych, które zwiększają szansę na dostanie się dziecka do wybranej placówki. Rekrutacja odbywa się częściowo przez rejestrację elektroniczną. Wniosek o przyjęcie składa się w systemie internetowym. Następnie wniosek papierowy składa się wraz z odpowiednimi dokumentami w wybranej placówce. Podczas składania podania o przyjęcie do przedszkola nie liczy się kolejność zgłoszeń, dlatego nie trzeba biec z dokumentami już pierwszego dnia rekrutacji. To w żaden sposób nie zwiększy szans dziecka na przyjęcie.

Według ustawy, w pierwszej kolejności do przedszkola przyjmowane są dzieci:
  • pochodzące z rodzin wielodzietnych,
  • posiadające orzeczenie o niepełnosprawności,
  • posiadające rodziców lub rodzeństwo z orzeczeniem o niepełnosprawności,
  • samotnych rodziców,
  • wychowujące się rodzinach zastępczych.
Użytkownik becia1105 otrzymuje piwa od:
Don Vito


Gdy się urodziłam diabeł powiedział:
" O k***a, konkurencja..." :fish

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość