Chcesz mieć pełny dostęp?
Zaloguj się
Jak nie masz jeszcze konta to możesz za darmo się zajerestrować

Absurdalne pomysły na walkę ze smogiem

Dział poświecony motoryzacji
Awatar użytkownika
Don Vito
Posty: 196
Rejestracja: 13 lip 2008, 17:07
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Absurdalne pomysły na walkę ze smogiem

Post autor: Don Vito » 22 sty 2017, 18:17


 Na posiedzeniu, które odbyło się 17 stycznia, rząd zapoznał się z rekomendacjami Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów dotyczącymi walki ze smogiem.

Beata Szydło zapowiedziała, że Rada Ministrów przyjmie proponowany harmonogram działań, który ma być "konsekwentnie wcielany w życie". W następstwie tego pomysłu wkrótce z polskich dróg zniknąć może dobre 80 proc. samochodów! Co najśmieszniejsze - spokojnie spać mogą jedynie właściciele pojazdów z silnikami wysokoprężnymi...
Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, jeden z punktów rządowego harmonogramu zakłada "Wprowadzenie obowiązku dokumentowania jakości spalin przez stacje kontroli pojazdów oraz wymogu badania spalin w trakcie kontroli drogowej". Taki zapis zdradza, że pomysł powstał "na kolanie", bez jakiejkolwiek konsultacji z motoryzacyjnymi ekspertami i środowiskiem diagnostów. Wcielenie go w życie miałoby dramatyczne skutki dla milionów (!) polskich kierowców. Dlaczego?
Wygląda na to, że twórcy projektu nie zdają sobie sprawy z faktu, że w przypadku silnika wysokoprężnego na stacji diagnostycznej nie ma możliwości zweryfikowania składu spalin. Za pomocą dymomierzy badane jest co najwyżej ich zadymienie, a w tej kwestii polskie przepisy są dość liberalne.
Mówiąc krótko - by uzyskać pozytywny wynik badania nie potrzeba ani układu recyrkulacji spalin, ani filtra cząstek stałych! Wystarczy, że silnik trzyma kompresję i ma sprawny układ wtryskowy (Więcej o badaniach spalin w silnikach wysokoprężnych znajdziecie tutaj ). W tym przypadku prowadzenie ewidencji mija się z celem chyba, że będzie ona polegać na prostym stwierdzeniu "zdał/nie zdał".

Źródło:interia


Ktoś ci pomógł postaw mu piwko :zdrowko:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości