Ubuntu wraca na GNOME! Koniec Unity, Ubuntu Touch i Convergence

Problemy z systemami operacyjnymi
Awatar użytkownika
Don Vito
Posty: 209
Rejestracja: 13 lip 2008, 17:07
Postawił piwo: 16 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Ubuntu wraca na GNOME! Koniec Unity, Ubuntu Touch i Convergence

Post autor: Don Vito » 06 kwie 2017, 18:18


Ubuntu wraca na GNOME! Koniec Unity, Ubuntu Touch i Convergence 245
Strona główna Aktualności 05.04.2017 19:27
Przyznam, że po lekturze najnowszego wpisu Marka Shuttlewortha, założyciela Canonicala, musiałem się upewnić, czy artykuł nie jest antydatowany na 1 kwietnia. Od wersji 18.04 domyślnym środowiskiem dystrybucji Ubuntu znów będzie GNOME, a prace nad Unity zostaną porzucone.

Nie są jak dotąd znane plany Canonicala na rozwój środowiska graficznego Unity na rok, który dzieli nas od premiery 18.04. Shuttleworth stwierdza jedynie, że Unity 8, na które użytkownicy Ubuntu czekają od miesięcy, jest piękne, użyteczne i solidne, jednak szacunek dla społeczności i wymagania rynku zdecydowały o powrocie do środowiska graficznego GNOME.

To nie jedyne rewolucyjne informacje dotyczące Ubuntu. Szef Canonicala zapowiedział także porzucenie Ubuntu Touch – mobilnego wariantu systemu, który sprawdzić miał się na smartfonach i tabletach.

Porzucenie Ubuntu Touch oznacza także śmierć przedsięwzięcia Convergence. Mimo że Canonical jeszcze przed Microsoftem i na długo przed Samsungiem zaprezentował możliwość dokowania smartfonu i korzystania z wersji pulpitowej systemu, to cały projekt okazał się frustracją ze względu na postępującą fragmentację, a nie innowację. Tak radykalnych decyzji odnośnie najpopularniejszej dystrybucji Linuksa nie spodziewał się chyba nikt.
https://youtu.be/QZ05o0RPwUQ
Źródło: dobreprogramy.pl


Ktoś ci pomógł postaw mu piwko :zdrowko:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości