Google powołuje "PAX", żeby producenci nie pozywali się za naruszenie patentów

Pytania i problemy dotyczące telefonów oraz operatorów sieci komórkowej
Awatar użytkownika
Don Vito
Posty: 210
Rejestracja: 13 lip 2008, 17:07
Postawił piwo: 15 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Google powołuje "PAX", żeby producenci nie pozywali się za naruszenie patentów

Post autor: Don Vito » 06 kwie 2017, 18:22


Pozwy o naruszenie czyjejś własności intelektualnej to codzienność wielkich korporacji. Google postanowiło stworzyć inicjatywę o nazwie PAX, w ramach której producenci będą mogli do woli (nieodpłatnie) korzystać ze swoich patentów bez obaw o to, że ktoś kogoś zaprosi do sądu z tego tytułu. Do „układu” przystąpili – oprócz koncernu z Mountain View – Samsung, LG, HTC, Allview, Foxconn, HMD Global, Coolpad i BQ.


Nie chodzi jednak o to, że wszyscy będą mogli korzystać ze wszystkich swoich patentów jak leci. Nie. PAX obejmuje jedynie te, dotyczące rozwiązań, odnoszących się bezpośrednio do Androida i aplikacji Google. Ale wyżej wymienieni producenci mają ich łącznie ponad 230 tysięcy, więc jest w czym wybierać!

Dzięki temu koncern z Mountain View chce sprawić, aby jego system operacyjny nadal się rozwijał i żeby nowo opracowane pomysły mogło wykorzystać jak najwięcej firm. Dlatego też jednocześnie zachęca kolejne marki, aby przystąpiły do PAX. Chętni na pewno się zgłoszą, szczególnie, że „inauguracyjne grono” jest naprawdę zacne.
Obrazek
Jeżeli kogoś interesuje, dlaczego inicjatywa nazywa się PAX, to Google tłumaczy, że z hiszpańskiego to oznacza pokój. Zdaniem koncernu z Mountain View była ona niezwykle potrzebna, ponieważ tylko w zeszłym roku na rynku zadebiutowało ponad 4 tysiące nowych urządzeń z Androidem, a liczba użytkowników wyniosła 1,6 miliarda. Dzięki porozumieniu producenci będą mogli dostarczać im coraz lepsze user experience. Wszakże każdy z nich ma jakieś swoje smaczki w oprogramowaniu, które chętnie zaadaptowaliby u siebie inni.

Koniec końców i tak skorzystamy na tym my, czyli klienci.

Źródło: tabletowo.pl


Ktoś ci pomógł postaw mu piwko :zdrowko:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości