Chcesz mieć pełny dostęp?
Zaloguj się
Jak nie masz jeszcze konta to możesz za darmo się zajerestrować

Unity i Ubuntu Touch jednak żywe. Fork będzie rozwijała społeczność

Problemy z systemami operacyjnymi
Awatar użytkownika
Don Vito
Posty: 196
Rejestracja: 13 lip 2008, 17:07
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Unity i Ubuntu Touch jednak żywe. Fork będzie rozwijała społeczność

Post autor: Don Vito » 07 kwie 2017, 15:16


Ogłoszone wczoraj radykalne zmiany w Ubuntu spotkały się z mieszanym odzewem. Część użytkowników cieszyła się, zapewne ciepło wspominając okres rozwoju Ubuntu przed premierą Unity, część już teraz ogłasza definitywny koniec dystrybucji na pulpitach. Gdy jedni skupiali się na słowach, inni postanowili działać.

Wśród tych drugich znalazł się Marius Gripsgard z UBports, który dotychczas robił wiele, by Ubuntu Touch można było zainstalować na możliwie jak największej liczbie urządzeń. Gripsgard hardo zapowiedział na Google+, że nie ma zamiaru się poddawać i nadal będzie pracował zarówno nad rozwojem porzuconej wersji mobilnej, jak i środowiska Unity.

Nie jest on jednak jedynym chętnym do dalszych prac nad porzuconymi przedsięwzięciami Canonicala. Uruchomiona została już inicjatywa unity8org, w ramach której członkowie społeczności będą kontynuowali rozwój środowiska Unity 8. Fork ma już nawet swoją stronę w repozytorium GitHub, jednak na szczegóły odnośnie planów rozwoju musimy jeszcze poczekać.

Jak słusznie zauważa Michael Larabel, nie sposób oczekiwać od społeczności, że równolegle do prac nad środowiskiem przebiegał będzie rozwój serwera wyświetlania Mir. Należy raczej oczekiwać, że unity8org będzie docelowo chciało przeportować Unity 8 na Waylanda. Biorąc pod uwagę niemałą liczbę użytkowników, którzy po wczorajszym komunikacie roztoczyli apokaliptyczne wizje, przedsięwzięcie nie jest pozbawione szans na sukces.

Źródło:dobreprogramy.pl


Ktoś ci pomógł postaw mu piwko :zdrowko:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości