Ważna deklaracja prezes ZUS. Osoby nie chcące przejść na emeryturę będą chronione przed zwolnieniem

Sytuacje polityczne w kraju i na świecie, znajomość prawa, dyskusje o społeczeństwie
Awatar użytkownika
Don Vito
Posty: 212
Rejestracja: 13 lip 2008, 17:07
Postawił piwo: 15 razy
Otrzymał  piwo: 7 razy

Ważna deklaracja prezes ZUS. Osoby nie chcące przejść na emeryturę będą chronione przed zwolnieniem

Post autor: Don Vito » 08 maja 2017, 11:26


Prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS, wyjaśniała na antenie Radia Maryja, jak będzie wyglądała przyszłość osób, które domyślnie, w październiku, będą mogły przejść na emeryturę.

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych mówiła o tym, co czeka Polaków w październiku tego roku. Wówczas wchodzą przepisy obniżające wiek emerytalny kobiet do 60 lat, a mężczyzn do 65 lat. Te zmiany oznaczają, że tylko w ostatnim kwartale bieżącego roku około 331 tys. osób będzie mogło przejść na emeryturę. Prof. Gertruda Uścińska podkreślała, że kierowana przez nią instytucja skupia się obecnie na tym, by przygotować się do tej sytuacji.
Obrazek
Prof. Uścińska wymieniła, że ZUS przygotowuje się w zakresie organizacyjnym, finansowym i prawnym. – Chcielibyśmy, żeby na podstawie przepisów tej ustawy ubezpieczeni podjęli przemyślaną decyzję związaną z przejściem na emeryturę. Proponujemy, aby od lipca tego roku wprowadzić szereg rozwiązań, które pozwoliłyby na skorzystanie z tego prawa do emerytury. Uruchomiliśmy instytucję doradcy emerytalnego – mówiła. Nowa instytucja ma pomóc osobom mającym przejść na emeryturę, by pomogły ocenić, kiedy najbardziej się to opłaca.

Prezes ZUS na antenie Radia Maryja dokonała też ważnej zapowiedzi: podkreśliła, że osoby nie chcące przejść na emeryturę po obniżeniu wieku emerytalnego będą chronione przed zwolnieniami w pracy. – Wprowadzenie tej ustawy nie narzuca obowiązku, ale daje możliwość przejścia na emeryturę. Osoby, które nie będą chciały z niej skorzystać będą chronione przed zwolnieniem z pracy – zaznaczyła prof. Uścińska.


Ktoś ci pomógł postaw mu piwko :zdrowko:

Nie pomagam przez PW i e-mail :[

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości