Szykuje się wielki powrót Gadu-Gadu

Dział o internecie

Czy pamiętasz swój numer gadu gadu?

Tak
0
Brak głosów
Nie
1
50%
Częściowo
1
50%
 
Liczba głosów: 2

Awatar użytkownika
Don Vito
Posty: 210
Rejestracja: 13 lip 2008, 17:07
Postawił piwo: 15 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Szykuje się wielki powrót Gadu-Gadu

Post autor: Don Vito » 12 cze 2017, 17:12


Kultowy polski komunikator wraca w polskie ręce – przyszły właściciel zapowiada chęć przywrócenia GG dawnej świetności dzięki postawieniu na nowe funkcjonalności.

Obrazek

Jeszcze kilka lat temu z Gadu-Gadu korzystał praktycznie każdy. Komunikator spod znaku uśmiechniętego słoneczka wrył się w naszą świadomość tak bardzo, że charakterystyczny głos nadchodzącej wiadomości wciąż budzi odruch warunkowy i próbujemy sprawdzić, kto do nas napisał.

GG było też przez lata podawane – ramię w ramię z Allegro – jako przykład, że lokalne usługi w Polsce z łatwością wygrywają z ogólnoświatowymi alternatywami. I rzeczywiście, zachodnie komunikatory typu ICQ nie cieszyły się u nad zbyt dużą popularnością, a eBay musiał dość szybko porzucić marzenia o staniu się liczącą się w Polsce platformą handlową.

O ile Allegro jako marka zdołała się wybronić, o tyle Gadu-Gadu musiało z czasem uznać wyższość konkurencji – w świecie, gdzie każdy korzysta z Facebooka, dodatkowy komunikator nie ma za bardzo prawa bytu.

Tak przynajmniej myśleliśmy do tej pory – świetlaną przyszłość przed Gadu-Gadu widzi bowiem notowany na warszawskiej giełdzie Sare. Swoją wiarę w kultowy komunikator zamierzają poprzeć pieniędzmi – na odkupienie polskiej marki wraz z całym dobrodziejstwem inwentarza (serwery, infrastruktura techniczna, prawa do nazwy i logotypów) wydadzą według podpisanego listu intencyjnego 2,2 mln złotych.

Przedsiębiorstwo specjalizuje się w marketingu internetowym i ma nadzieję, że Gadu-Gadu pozwoli jej oferować swoim klientom nowe możliwości reklamowe. Zanim jednak będą zdolni do skonsumowania takiego źródła przychodu, stanie przed nimi zadanie przywrócenia popularności komunikatora.


Chociaż z tym, jak deklaruje Sare, nie jest wcale tak źle:
Byliśmy pozytywnie zaskoczeni statystykami dotyczącymi komunikatora. Wystarczy spojrzeć na publicznie dostępne dane o liczbie zainstalowanych aplikacji mobile, liczbie aktywnych użytkowników, jaki i nowych rejestracji.
Przyszły właściciel epatuje entuzjazmem i chwali się, że ma wiele pomysłów na przyciągnięcie do Gadu-Gadu nowych (i starych) użytkowników. Na początek będzie to ponowne uruchomienie poczty internetowej i zintegrowanie jej z komunikatorem - być może na podobnej zasadzie, jak robiło kiedyś o2 z Tlenem.

Większość swoich pomysłów na rozwój Gadu-Gadu Sare chce jednak zachować w tajemnicy, tłumacząc, że jest jeszcze za wcześnie na dokładne deklaracje dotyczące planów rewitalizacji komunikatora.

Być może przyszli właściciele liczą na sentyment, jakim darzona jest marka GG - jak pokazał przykład Nokii 3310, dobrze wykorzystana moda na retro może przynieść przedsiębiorstwom pokaźne zyski.


Ktoś ci pomógł postaw mu piwko :zdrowko:

gaska
Posty: 10
Rejestracja: 13 cze 2017, 13:29

Post autor: gaska » 13 cze 2017, 13:32


Moim zdaniem jest to raczej niemożliwe. Jest messenger i cała masa innych aplikacji tego typu - rynek jest bardzo nasycony.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości