Nvidia kończy z 32-bitowymi sterownikami dla PC

Problemy dotyczące sprzętu i oprogramowania
Awatar użytkownika
Don Vito
Posty: 210
Rejestracja: 13 lip 2008, 17:07
Postawił piwo: 15 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Nvidia kończy z 32-bitowymi sterownikami dla PC

Post autor: Don Vito » 23 gru 2017, 21:15


Nvidia zamierza zakończyć wsparcie dla 32-bitowych komputerów z Windows i Linuksem. W przyszłym miesiącu zostaną udostępnione ostatnie sterowniki, które będą zgodne ze starszą architekturą. Wszystkie kolejne mają być dostępne tylko dla 64-bitowych systemów operacyjnych. Wsparcie związane z poprawkami ma być jednak oferowane dłużej.

Obrazek

Nvidia cały czas wspiera 32-bitowe systemy operacyjne, choć ich udział na rynku jest coraz mniejszy. To jednak niedługo się skończy. Firma zamierza pożegnać się z przestarzałą architekturą już w przyszłym miesiącu.

Nvidia w styczniu udostępni oprogramowanie z numerem 390. Będzie to ostatnie, które ma zawierać 32-bitowe sterowniki. Kolejne aktualizacje będą dedykowane wyłącznie 64-bitowym wersjom Windowsa i Linuksa. Zmiany dotyczą systemów: Windows 7, 8/8.1, 10, Linux oraz FreeBSD.

Nvidia zamierza jednak jeszcze przez rok zaoferować tak zwane wydłużone wsparcie dla 32-bitowej architektury. To oznacza, że w razie potrzeby zostaną dostarczone ważne poprawki z zakresu bezpieczeństwa czy stabilności. Jednak nowe funkcje czy ulepszenia już się nie pojawią.

Nie pozostaje nic innego, jak tylko się z tym pogodzić. Wśród graczy i tak prym wiodą systemy 64-bitowe z racji obsługi większej ilości pamięci RAM. 32-bitowe oprogramowanie jest w stanie obsłużyć tylko do 4 GB RAM. Jeśli szukacie dla siebie odpowiedniej wersji Windows 10, to w sklepach znajdziecie zarówno opcje Home, jak i Pro.

Źródło: komputerświat


Ktoś ci pomógł postaw mu piwko :zdrowko:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości