Bardzo niebezpieczna luka w przeglądarce Mozilla Firefox

Dział o internecie
Awatar użytkownika
Don Vito
Postawił piwo: 15 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Bardzo niebezpieczna luka w przeglądarce Mozilla Firefox

Post autor: Don Vito » 03 lut 2018, 14:56

Eksperci z firmy Cisco odkryli, że popularna przeglądarka internetowa może stać się bardzo łatwym celem dla cyberprzestępców.

Obrazek

Firefox 56,57 i 58 jest podatny na prosty, ale niebezpieczny atak, który pozwala atakującemu na podjęcie niemal dowolnej czynności z poziomu administratora. Aby móc tego dokonać, wystarczy nakłonić użytkownika do pobrania zainfekowanego pliku lub kliknięcia w link.

Mozilla bardzo szybko zareagowała na doniesienia o błędzie i został on naprawiony w najnowszej wersji przeglądarki o oznaczeniu 58.0.1. Każdy użytkownik powinien więc dla bezpieczeństwa zaktualizować jak najszybciej program na swoim komputerze, a do tego czasu używać przeglądarki ostrożnie, najlepiej nie z poziomu administratora.

Według danych StatCounter, Mozilla Firefox to druga najpopularniejsza przeglądarka internetowa po Google Chrome i może pochwalić się udziałem w rynku na poziomie 14 procent.

Ktoś ci pomógł postaw mu piwko :zdrowko:

Awatar użytkownika
hogan
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Post autor: hogan » 07 lut 2018, 8:57

Zależy kto i do czego używa przeglądarki. Ja nie miałam z nią problemu, chyba już z 15 lat. Jak powstała, odtąd jej używam.

ODPOWIEDZ